O mnie

 
karol1_edited.jpg

Karol Białkowski
 

Certyfikowany psychoterapeuta i trener Gestalt. Ukończył czteroletnią Szkołę Psychoterapeutów i Trenerów w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Od 2008 roku zajmuję się psychoterapią, od 2016 roku prowadzi autorskie warsztaty dla mężczyzn „Męskie JA” w różnych ośrodkach w Polsce. 

Pracuję jako trener szkoleniowy w zespole Wielkopolskiej Szkoły Psychoterapii Gestalt w Poznaniu, gdzie prowadzę treningi interpersonalne i terapeutyczne oraz warsztaty z teorii procesu grupowego, od 2019 jestem też trenerem szkoleniowym współpracującym w warszawskiej Szkole Gestalt, gdzie prowadzę warsztaty z teorii i praktyki psychoterapii Gestalt w II etapie szkoły psychoterapii Gestalt. 

Doświadczenie kliniczne zdobyłem pracując jako psychoterapeuta w placówkach:


- Młodzieżowy Ośrodek Rozwoju Społecznego w Krakowie - Stowarzyszenie „U Siemachy”
- Ośrodek Adopcyjny w Chełmie
- Dom Dziecka w Dubience - superwizja
- Dzienny Ośrodek Zdrowia Psychicznego w Janowie Lubelskim
- Dzienny Odział Psychiatryczny w Chełmie

 

Od 2016 roku prowadzę superwizję zespołu terapeutycznego Zakładu Karnego w Chełmie. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt w którym, w latach 2014 - 2016 byłem współzałożycielem i Redaktorem Naczelnym magazynu o psychoterapii Gestalt „Fenomen Psychoterapii”.

 

Od 2016 roku prowadzę autorskie warsztaty Gestalt dla mężczyzn „Męskie Ja” w różnych ośrodkach psychoterapii w Polsce. Od 2019 roku współpracuję ze Szkołą Gestalt w Warszawie, gdzie jako trener prowadzę warsztaty szkoleniowe z teorii i praktyki Gestalt.

Pracuję w nurcie Gestalt, korzystam z wiedzy psychoterapii analitycznych oraz terapii systemowych. Inspiruję się egzystencjalną psychoterapią Irvina Yaloma i relacyjną koncepcją rodziny Jespera Juula. W praktyce terapeutycznej korzystam z dialogu egzystencjalnego, eksperymentów i ustawień, swobodnego ruch i tańca, muzyki oraz... poczucia humoru, które moim zdaniem pozytywnie wspiera proces „zdrowienia”. ;]

 

Aktualnie prowadzę praktykę psychoterapeutyczną w Lublinie oraz on-line.

Dokumenty potwierdzające moje kwalifikacje:

  • Europejski Certyfikat Psychoterapii Gestalt – European Association for Gestalt Therapyy EAGT

  • Europejski Certyfikat Psychoterapii – European Association of Psychotherapy EAP

  • Certyfikat Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt PTPG

  • Certyfikat Psychoterapeuty i Trenera Gestalt - ITG Kraków

 

Więcej na: karolbialkowski.pl